O NAS

Nasza firma działa na rynku od 1984 roku. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie projektowania oraz obróbki metali nieżelaznych. Naszymi głównymi specjalnościami są:

  • Rzemiosło artystyczne,
  • precyzyjne odlewnictwo metali kolorowych (brąz, mosiądz, aluminium, znal, srebro)
  • projektowanie i produkcja upominków firmowych, gadżetów i eksluzywnych akcesorii reklamowych
  • projektowanie i produkcja nagród, statuetek okolicznościowych oraz wyrobów sakralnych,
  • produkcja pamiątek i biżuterii.

Większość naszych prac rzeźbimy ręcznie, aczkolwiek stosujemy również nowoczesne technologie druku 3d i obróbki laserowej. Głównymi surowcami, z którymi pracujemy są brąz i srebro w połączeniu z kamieniem naturalnym, drewnem, bursztynem i kamieniami szlachetnymi. Odlewy, które wykonujemy cechują się dużą precyzją i wysoką jakością wykonania. To co wyróżnia nas wśród konkurencji to kompleksowa obsługa klientów – od pomysłu, poprzez projekt i prototyp, na gotowym produkcie kończąc.

Historia

Nasza firma rozpoczęła działalność w maju 1984 roku pod nazwą „Krak-Pam” czyli „krakowska pamiątka”. Pomysł własnej działalności zrodził się z rozeznania ówczesnego rynku pamiątkarskiego, na którym brakowało atrakcyjnych produktów. Już wtedy zauważyliśmy tę rynkową niszę na oryginalne i estetyczne pamiątki. Od wielu lat wytwarzamy pamiątki związane z Krakowem i jego legendami, oparte na własnym autorskim dizajnie. Między innymi wprowadziliśmy na rynek wzór smoka wawelskiego w czapce krakowskiej, który do tej pory pozostaje jednym ze szlagierów krakowskiego rynku pamiątki. W tym okresie tworzyliśmy swoje wyroby w technice „lanego kamienia” - kompozycji cementów odlewanych w formach silikonowych.

W 1995 roku rozpoczęliśmy nowy etap działalności - powstała firma „Art-m” zajmująca się odlewaniem wyrobów z metali kolorowych. Zmiana technologii, a przede wszystkim materiału, pozwoliła na znaczne poszerzenie asortymentu wykonywanych wyrobów. Na życzenie naszych klientów rozpoczęliśmy również produkcję upominków i miniatur firmowych. W chwili obecnej mamy w ofercie kilkaset własnych wzorów. Ponad 25 lat działalności firmy zaowocowało wieloma nagrodami w konkursach organizowanych przez różne instytucje. Oprócz własnej działalności wytwórczej realizujemy zlecenia odlewnicze wymagające dużej precyzji.


W 2007 roku, widząc zapotrzebowanie na nasze wyroby, postanowiliśmy rozszerzyć krąg odbiorców tworząc nową firmę pod marką Miniatury.pl, która będzie kontynuować dotychczasową działalność. Zapraszamy do współpracy!

Misja

  • Dostarczanie na rynek unikalnych, autorskich produktów z metali kolorowych,
  • dostarczanie klientom usług odlewniczych (i obróbki metalu) na najwyższym poziomie jakościowym i estetycznym,
  • promocja Polski za pomocą oryginalnych pamiątek,
  • próba przeniesienia tradycyjnych form rzeźbiarskich w bardziej współczesny wymiar,
  • podtrzymywanie zwyczajów i tradycji kolekcjonerskich.ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+